Адвокати з різних регіонів взяли участь у Круглому столі «Проблеми захисту права людини на життя та репродуктивне відтворення»

11 листопада 2011 р. в Академії адвокатури України відбувся Круглий стіл «Проблеми захисту права людини на життя та репродуктивне відтворення», організаторами якого виступили Українська Православна Церква, Інститут медичного і фармацевтичного права та біоетики Академії адвокатури України, Українське Відділення Кафедри ЮНЕСКО з біоетики та Український медичний клуб. Ці та інші проблеми були обговорені на Круглому столі, у роботі якого взяли участь понад 40 медиків, юристів, філософів, богословів, політиків, адвокатів. Архімандрит Філарет (Кучеров) розповів учасникам Круглого столу про позицію Церкви у цьому питанні та навів богословське обгрунтування. Народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Лілія Григорович наголосила на моральних аспектах застосування наукових досягнень, пов’язаних з людською прокреацією. Генеральний директор Інформаційного центру з біоетики Петро Вітте поставив гострі питання, що виникають у зв’язку з проведенням абортів. Інші присутні на Круглому столі медики звернули увагу на медичні аспекти цієї проблеми. Директор Інституту медичного і фармацевтичного права та біоетики Академії адвокатури України Радмила Гревцова зупинилася на проблемах правового регулювання проведення аборту та застосування допоміжних репродуктивних технологій в Україні і шляхах удосконалення відповідного законодавства. Ціла низка пропозицій щодо цього надійшла від адвокатів, які взяли участь у заході. Гість Круглого столу із Франції, президент Асоціації з досліджень та вивчення медичного права, професор Анн-Марі Дуге розповіла про законодавство Франції з відповідних питань. У цій країні, наприклад, передбачається обов’язковий восьмиденний «період тиші», протягом якого жінка, що виявила бажання перервати вагітність, має можливість належним чином обміркувати своє рішення і змінити його. Деякі застосовувані в Україні допоміжні репродуктивні технології, зокрема сурогатне материнство, у Франції та більшості інших країн Європи заборонені.

За результатами виступів і подальшої дискусії учасники Круглого столу прийняли резолюцію, спрямовану на удосконалення законодавчого захисту прав людини на життя та репродуктивне відтворення

Додати коментар

оновити, якщо не видно коду