Створення МНЕРА підтримано

Академія адвокатури україни та спілка адвокатів україни ініціювали створення міжнародної науково-експертної ради адвокатури, перше засідання якої відбулося 25 вересня. Розвиток адвокатур різних країн засвідчує, що відбуваються процеси, котрим необхідно давати оцінку в порівнянні з існуючими міжнародними стандартами, традиціями професії, що складалися віками, досвіду регулювання адвокатської діяльності у світі. Отже на першому засіданні його учасники зробили повідомлення про найактуальніші питання адвокатур, які вони репрезентували.

Відомий адвокат, доцент ташкентського юридичного інституту Л.Б.Хван поділився з колегами останніми подіями в узбекистані, де була нещодавно створена палата адвокатів з обов’язковим членством (на базі союзу адвокатів), однак зразу ж потрапила під державний контроль. На звернення узбецьких адвокатів колеги відреагували одностайно: будь-яке втручання в діяльність адвокатури є неприпустимим у демократичній державі. Особливий інтерес викликав виступ російського адвоката, доцента С.І.Володіної – директора інституту адвокатури російської юридичної академії, яка зупинилася на практичних питаннях застосування чинного закону «про адвокатську діяльність і адвокатуру в російській федерації».

Багато з цих проблем гостро постали в україні, наприклад, уніфікація юридичної професії, з проведення якої російські адвокати ініціювали спеціальний законопроект (свого часу віце-президент САУ жуковська О.Л. Вносила аналогічну пропозицію). Президент союзу адвокатів казахстану А.К.Тугел висвітлив проблеми, що існують в його країні, зокрема, про певний тиск щодо адвокатів при здійсненні ними професійної діяльності, дав оцінку ситуації, яка виникла після прийняття закону про адвокатуру, яким, зокрема, було створено професійну організацію адвокатів казахстану (з обов’язковим членством), а конституційний суд казахстану визнав ці норми неконституційними. При цьому, в казахстані, як пізніше в узбекистані, професійна організація адвокатів стала правонаступником союзу адвокатів казахстану.

Ректор академії Т.В.Варфоломеєва та директор інституту адвокатури російської юридичної академії С.І.Володіна виступили в спеціальному репортажі на телебаченні про зазначену подію, який п’ять разів протягом доби демонструвався на П'ятому каналі. В роботі МНЕРА взяли також участь адвокати з латвії, казахстану, україни, котрі зробили порівняльний аналіз законодавства про адвокатуру цих країн. Одноголосно було підтримано рішення про доцільність створення міжнародної науково-експертної ради адвокатури (МНЕРА) і висловлено надію на подальшу плідну співпрацю.

Додати коментар

оновити, якщо не видно коду